Dzieło Jana Kantego Pawluśkiewicza i Leszka Aleksandra Moczuslskiego doczekało się Krakowskiej premiery. Z okazji 400-lecia sprowadzenia Bonifratrów do Krakowa w kościele św. Józefa wykonano utwór „Radość miłosierdzia”. Wcześniej jego prapremiera odbyła się w Poznaniu.
Czytaj więcej
Sam utwór trochę zmienił się przez ostatnie kilka miesięcy. Dodatkowo na opisywanym koncercie zmieniły się chóry, oraz wystąpił sam kompozytor zastępując nieobecnego Sebastiana Karpiel-Bułeckę.
Do księgarń trafił już 11 tom Encyklopedii Muzycznej „PWM”. Wśród haseł obejmujących litery T-V odnaleźć możemy informacje dotyczące działalności artystycznej E. Towarnickiej. Jak dotąd jest to więc najaktualniejsza notka o artystce stworzona przez P. Dorotę Staszkiewicz (PWM) i Wiktora Czajkowskiego (managera). Zachęcamy do lektury!
Na rynku pojawiła się kantata autorstwa Jana Kantego Pawluśkiewicza napisana do słów Leszka Aleksandra Moczulskiego - „Radość Miłosierdzia”. Jest to zapis „live” światowego prawykonania utworu, który powstał na zamówienie Filharmonii Poznańskiej z okazji 30 rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II.
Czytaj więcej
Koncert odbył się 16 października 2008 w Farze Poznańskiej. Oprócz Elżbiety Towarnickiej na albumie usłyszeć można Marzenę Michałowską (sopran), Andrzeja Bieguna (baryton) i Sebastiana Karpiel-Bułecka (lidera zespołu ZAKOPAWER). Płyta wydana została nakładem Agencji Fonograficznej Polskiego Radia. Jest to już piąty wspólny album Jana Kantego Pawluśkiewicza i Elżbiety Towarnickiej.
Patronat medialny objęli: Polskie Radio, PR Jedynka, dzienniki Polska The Times, Głos Wielkopolski, TVP Kultura, oraz portale WP.PL, empik.com.
"Radość Miłosierdzia" utwór "Ogrody" muzyka: Jan Kanty Pawluśkiewicz słowa: Leszek Aleksander Moczulski wyk. Elżbieta Towarnicka i Sebastian Karpiel-Bułecka
Wywiad z Janem Kantym Pawluśkiewiczem zrealizowany został przez PR Radio Merkury.
Po 11 latach od czasu nagrania wznowiona została Opera Autobiograficzna „Pokój Saren” w reż. Lecha Majewskiego z muz. samego reżysera, oraz Józefa Skrzeka. Produkcja ta początkowo została zrealizowana dla Opery w Katowicach, a następnie przeniesiona na ekran TVP.
Czytaj więcej
Głosu aktorom użyczyli: Artur Stefanowicz (Syn), Elżbieta Towarnicka (Matka), Mieczysław Czepulonis (Ojciec), Izabella Kłośińska (Dziewczyna). Niestety wraz z DVD nie wznowiono nakładu samej ścieżki dźwiękowej, której nakład wyczerpał się wiele lat temu. Na rynku pojawiło się też wydawnictwo z filmami Krzysztofa Kieślowskiego. Na płycie zawarte znalazły się „Trzy Kolory”, oraz „Podwójne życie Weroniki” z muz. Zbigniewa Preisnera w wykonaniu Elżbiety Towarnickiej. W planach jest też wydanie filmu Agnieszki Holland – „Olivier, Olivier”.
Specjalny koncert podsumowywujący 30 lat pracy artystycznej, oraz 25 lat od czasu nagrania przez Elżbietę Towarnicką pierwszej ścieżki dźwiękowej do filmu („Kartka z podróży” w reż. Waldemara. Dzikiego) odbył się 20.12 w Warszawie.
Czytaj więcej
Podczas imprezy można było usłyszeć ścieżki dźwiękowe z filmów zarówno polskich kompozytorów (Zygmunta Koniecznego, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Zbigniewa Preisnera), jak i zagranicznych (np. Kenji Kawai). Wystąpili: Elżbieta Towarnicka (sopran), Konrad Mastyko (fortepian), Alicja Góra (wiolonczela), Tomasz Góra (skrzypce), oraz Marek mleczko (obój). Koncert poprowadził Tomasz Raczek. Relacje z wydarzenia można było obejrzeć w TVP, a o samym koncercie informowali m.in. dzienniki: „Gazeta Wyborcza”, „Polska The Times”, „Metro”, „Rzeczpospolita”, czy „Życie Warszawy”. Za pomoc w realizacji i uatrakcyjnieniu koncertu składamy serdeczne podziękowania: organizatorowi (BOK w Warszawie), producentom filmu „Avalon”, oraz zespołom filmowym „TOR”.
Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Państwa oczekiwania.
Podczas korzystania z serwisu pliki te są zapisywane w pamięci urządzenia. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.